Regulamin zakupów

Prezentujemy Państwu zasady dokonywania zakupów narzędzi wraz z podaniem etapów logistycznych obsługi zamówień.

DO PREZENTOWANYCH CEN NARZĘDZI NALEŻY DOLICZYĆ 22% VAT. CENNIK PUBLIKUJEMY W CENACH NETTO. CENY NIE ZAWIERAJĄ KOSZTÓW TRANSPORTU (ZASADY TRANSPORTU BEZPŁATNEGO OPISANO W NINIEJSZYM REGULAMINIE).

DANE ORGANIZACYJNE

Niniejszy portal internetowy zwany w skrócie „sklep” jest obsługiwany przez:

Akro-Tech Monika Paskowska
ul. Gdańska 10
70-660 Szczecin
NIP 852-191-80-70
Tel. 091 489-63-62
Fax 091 462-30-00
Email: biuro@akro-tech.plKonto bankowe do płatności za zamówione narzędzia
BRE Bank SA
nr konta 08 1140 2004 0000 3702 4159 7970

Platformy internetowe z możliwością zakupów narzędzi on line są dostępne pod następującymi adresami internetowymi:
www.baltictool.com
www.baltictool.pl

KONTAKT I ZAMÓWIENIE NARZĘDZI

Sklep internetowy prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet, w związku z tym zamówienia są przyjmowane głównie za pośrednictwem formularza zamówień dostępnego w serwisie lub za pośrednictwem pisemnego zamówienia złożonego drogą internetową na adres e mail: biuro@akro-tech.pllub faxem 091 462 30 00 Telefonicznie udzielimy Państwu wszelkich wyjaśnień w zakresie zastosowania narzędzi oraz procedury zamawiania.
tel 091 489 63 62 (biuro, logistyka i termin dostawy)
tel 0500 189 009 (technologia, zastosowanie narzędzi, wybór typów)

Narzędzia wysyłane są z magazynu głównego w Szczecinie.

Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

Sklep jest obsługiwany w następujących dniach i godzinach roboczych:
Poniedziałek – piątek godz. 8.00 do 18.00
Wiadomości e mail oraz fax można wysyłać całą dobę – odpowiedź następuje w ciągu 5 godzin roboczych lub następnego dnia roboczego.

PROCEDURY WYSYŁKI

Zgodnie ze standardem obsługi klienta przez firmę kurierską DHL przesyłki wysyłamy do godziny 14.oo w dni robocze. W soboty, niedziele i święta przesyłki nie są ekspediowane.

Możliwość wysyłki narzędzi w tym samym dniu roboczym może nastąpić od następującymi warunkami:

  1. Złożenie zamówienia przez Klienta i potwierdzenie zamówienia przez pracowników sklepu do godziny 12.oo, oraz

  2. Zamówienie dotyczy typowych narzędzi dostępnych na magazynie sklepu, oraz

  3. Zaksięgowanie wpłaty na konto lub skuteczne przesłanie faxem kopii potwierdzenia przelewu (fax 091 462 30 00) lub wybór opcji płatności za pobraniem dla zamówienia o wartości powyżej 1000PLN netto.

Standardowe postępowanie:
Potwierdzenie zamówienia dokonywane jest telefonicznie przez pracownika Sklepu w tym samym dniu lub do południa następnego dnia roboczego, bądź przez odpowiedź zwrotną na wiadomość e-mail wysłaną ze Sklepu. W potwierdzeniu zamówienia Klient otrzyma krótką informację systemową o wpłynięciu zamówienia do sklepu. Następnie wysyłamy fakturę pro forma jako podstawę dokonania zapłaty za narzędzia.

Ponieważ jesteśmy dobrze przygotowani do operacyjnej obsługi zamówień większość narzędzi dociera do Klientów w ciągu najwyżej 4 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpływu należności na konto. Zamówienie złożone z kilku towarów o różnym czasie realizacji jest wysyłane po skompletowaniu wszystkich zamawianych narzędzi, tzn. po upływie czasu najdłuższego z podanych.

Płatność.
Po otrzymaniu faktury pro forma z uwzględnieniem zamówionych narzędzi należy dokonać przelewu na konto podając nr faktury pro forma oraz dane nadawcy takie same jak w formularzu zamówienia.
BRE Bank SA
nr konta 08 1140 2004 0000 3702 4159 7970
Akro-Tech Monika Paskowska
ul. Gdańska 10
70-660 Szczecin
NIP 852-191-80-70


Korzystamy z systemu bankowości elektronicznej stąd na bieżąco śledzimy wpłaty Klientów i możemy od razu po zaksięgowaniu wpłat przygotować przesyłkę.

Fakturę vat dołączamy do paczki – proszę uważnie przeglądać przesyłkę. Istnieje możliwość przesłania kopii faktury faxem przed nadaniem przesyłki, jeśli Klient poprosi nas o to telefonicznie lub email.

DO PREZENTOWANYCH CEN NARZĘDZI NALEŻY DOLICZYĆ 22% VAT. CENNIK PUBLIKUJEMY W CENACH NETTO. Ofertę w niniejszym serwisie możecie Państwo traktować wiążąco. Cennik jest aktualizowany na bieżąco i zawsze stanowi oficjalny poziom cen. Ceny indeksujemy raz na pół roku odnosząc się do wahań kursu Euro i kosztów materiałów do produkcji narzędzi. Dlatego uważnie dbamy o długoterminową stabilność cen narzędzi dla Państwa wygody i jednoznaczności oferty. Składając zamówienie możecie być Państwo pewni ceny narzędzi, jakie akceptujecie korzystając z sekcji cennik w niniejszym serwisie.

Propozycja dodatkowych 5% rabatu zostanie zaproponowana przy jednorazowym zamówieniu powyżej 2000 PLN netto.

Firmy handlowe i dystrybutorów zachęcamy do negocjacji handlowych, które na pewno okażą się korzystne dla Państwa!!

Procedury informacyjne w przypadku niestandardowych sytuacji:
W przypadku zamówienia narzędzi, których nie ma aktualnie na magazynie sklepu Klient zostaje niezwłocznie poinformowany wraz z podaniem terminu dostawy (poprzez email zwrotny lub nr tel. podany w formularzu sklepu przez Klienta). Po otrzymaniu takiej informacji Klient może dobrowolnie pisemnie zrezygnować z kontynuacji zamówienia bez podawania przyczyny i bez żadnych konsekwencji. Rezygnacja musi wpłynąć pisemnie do sklepu (poprzez email lub fax) w ciągu 5 godzin roboczych od wysłania email lub rozmowy tel. z podaniem przewidywanego nowego terminu dostawy. Jeśli w tym czasie nie wpłynie żadna informacja od Klienta o rezygnacji z zamówienia następuje kontynuacja procesu wysyłki narzędzi (wysyłamy fakturę pro forma jako podstawę dokonania zapłaty za narzędzia).
Zamówienie może zostać anulowane i nie zrealizowane w przypadku braku możliwości potwierdzenia telefonicznego lub braku odpowiedzi na potwierdzenie wysłane pocztą e-mail w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży towaru pomiędzy Klientem a sklepem.

FORMA DOSTAWY I KOSZTY PRZESYŁKI

Standardową formą dostawy jest przesyłka kurierska za pośrednictwem firmy DHL. Nie ponosimy odpowiedzialności za przedłużenie dostawy z winy firm transportowych lub pocztowych.
Klient otrzymuje potwierdzenie nadania w firmie DHL na zwrotny adres email podany w formularzu zamówienia, co pozwoli śledzić on line status przesyłki i przewidywany czas dostarczenia.

Jednorazowe zamówienia o wartości netto do 500PLN realizujemy jedynie na podstawie przedpłaty na konto.
Koszt dostawy dołączamy jako dodatkową pozycję na fakturze Vat w wysokości 15 PLN netto.

Dla zakupów narzędzi w kwocie powyżej 500 PLN netto wysyłamy przesyłkę na nasz koszt.

Możliwość wyboru płatności gotówkowej przy odbiorze realizujemy dla zamówień o wartości powyżej 1000 PLN netto. Pokrywamy wówczas koszty usługi pobrania gotówki przez kuriera (oraz koszty transportu).

W przypadku zadowolenia z naszych narzędzi i kontynuacji zamówień istnieje możliwość negocjowania warunków przelewu i kredytu kupieckiego. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie z naszym biurem.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SKLEPU, GWARANCJA, ZWROT TOWARU

W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz z pismem określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt sklepu za pomocą firmy kurierskiej UPS, na adres:

AKRO-TECH
Ul. Gdańska 10,
70-660 Szczecin
W tym celu prosimy skontaktować się z naszą firmą celem uzyskania kodu transportowego.

Określając sposób realizacji zobowiązań sklepu klient ma prawo, żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

Sklep ustosunkuje się do żądań klienta w terminie 2 dni roboczych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru.

Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 10 dni od momentu zakupu, klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów bez śladów użytkowania. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny na magazynach sklepu, nowy towar zostanie wysłany w ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartości ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach. W każdym przypadku gdy realizacja żądań klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 2 punkt 2 w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania.
W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać na własny koszt na adres:

AKRO-TECH
Ul. Gdańska 10,
70-660 Szczecin
Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę.

Treść oświadczenia: Niniejszym korzystając z prawnej możliwości zwrotu towaru zakupionego na odległość w terminie do 10 dni od daty sprzedaży odsyłam zakupione narzędzia. Zakupu dokonano